Ing. Martin Jiránek

+420 777 719 282
martin.jiranek@pirati.cz

Bio

Martin Jiránek (* 10. dubna 1978) je pirátský poslanec PSP ČR za Královéhradecký kraj. Je rovněž i krajský zastupitel, zastupitel města Trutnova a člen republikového výboru Pirátů.

Vystudoval Gymnázium v Trutnově a má vystudovaný obor Informační management na Univerzitě Hradec Králové. Celou svou profesní kariéru již skoro 15 let pomáhá primárně malým firmám a živnostníkům s marketingem a nastavením firemních procesů, aby dokázali zaujmout a udržet zákazníky a peníze tak zůstávaly v regionu.

V Trutnově jako opoziční zastupitel přináší nové pohledy a nápady na politiku i na činnosti města. Jako nejdůležitější hodnotí, že se mu v Trutnově podařilo představit, prosadit a rozjet podnikatelské centrum (Centrum inovací a podnikání Trutnov), jehož cílem je dlouhodobě pomáhat malým firmám z Trutnovska lépe podnikat a udržet se i přes tlak nadnárodních řetězců a korporací. Vedle přímé pomoci firmám a živnostníkům organizuje v rámci podnikatelského centra mnoho dalších aktivit - přednášky o podnikání na školách, organizaci oborových pracovních skupin a celkově osvětu o tom, jak vlastně malé podnikání v reálném světě funguje, a proč by lidé měli raději více nakupovat v místních firmách než posílat peníze do zahraničí nakupováním v nadnárodních řetězcích. Jeho hlavní dlouhodobý cíl jak v praxi, tak v politice je, aby Česko bohatlo spoluprací lidí, živnostníků i firem a dostalo se co nejdřív alespoň na průměr EU. To nám sice politici již 25 let slibují, ale reálně jsme v porovnání se západem skoro stejně chudí jako dřív.

Navrhni úpravu