Závěry vyšetřovací komise k OKD mohou napomoci i v otázce dělení ČEZu

07. 02. 2018
Závěry vyšetřovací komise k OKD mohou napomoci i v otázce dělení ČEZu
Závěry vyšetřovací komise k OKD mohou napomoci i v otázce dělení ČEZu

V úterý proběhla první schůze vyšetřovací komise ke kauze OKD. Její vznik iniciovali Piráti na konci loňského roku, předsedou komise je pirátský poslanec Lukáš Černohorský z Ostravy. Komise si už vyžádala dokumenty od Ministerstva financí ČR, Úřadu vlády ČR i od Bezpečnostní informační služby a nyní čeká na jejich dodání příslušnými institucemi. Další setkání vyšetřovací komise proběhne 1. března.

„Jakmile zkompletujeme podklady, zaměříme se na ty oblasti, kde během následujících 9 měsíců můžeme dojít ke skutečně důležitým závěrům. Cílem komise není najít a potrestat viníky, to je samozřejmě v pravomoci soudů. Naším úkolem je především popsat, jak mohlo při prodeji státního podílu ve strategicky významné společnosti dojít k tolika pochybením. Z těchto chyb bychom pak měli vyvodit závěry, čeho se pro příště musí stát při odprodeji strategicky významných společností vyvarovat,“ vysvětluje Lukáš Černohorský.

V souvislosti s financováním dostavby 5. reaktoru Jaderné elektrárny Dukovany se hovoří o rozdělení a částečné privatizaci ČEZu.

„To je přesně situace, kdy si stát musí dát velký pozor. Věřím, že závěry vyšetřovací komise k OKD by mohly být i v tomto důležitým vodítkem,“ doplňuje Černohorský další pozitivní aspekt zřízení vyšetřovací komise.


Sdílení je aktem lásky
Kam dále?
Podpořte nás!

Autor článku

Lukáš ČernohorskýLukas Cernohorsky

Lukáš Černohorský

poslanec PSP ČR za Moravskoslezský kraj


lukas.cernohorsky@pirati.cz

Navrhni úpravu